BAŞKAN'IN MESAJI

Değerli Üyelerimiz , Sevgili Meslektaşlarım,

Ege Giyim Sanayicileri Derneği 11. Dönem Yönetim Kurulu olarak göreve başlamış bulunmaktan büyük gurur duymaktayız.

Bildiğiniz üzere 1992 yılında kurulmuş olan Ege Giyim Sanayicileri Derneği, Sektörel sivil toplum kuruluşu olarak hazır giyim sektörüne yönelik önemli projeler üreten Derneklerden bir tanesidir.

Dönemimizin başında belirlediğimiz projelerde Derneğimizin temel projelerinin devamlılığı esas alınmaktadır. Bunlarla birlikte faaliyet çerçevemiz kapsamında çeşitli projeler üretmeye ve sektörel iş birlikteliklerini geliştirmeye devam edeceğiz.

Derneğimizin partnerliğinde bu yıl onbirincisi gerçekleştirilen IF Wedding Fashion İzmir- Gelinlik , Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı büyük bir başarıya daha imza atarak tamamlanmıştır. 75’in üzerinde ülkeden 23.048 profesyonel ziyaretçinin katıldığı Fuarda 4 gün boyunca defileler de gerçekleştirilmiştir. 8. Gelinlik Tasarım Yarışması da Derneğimiz koordinasyonunda Fuar esmasında gerçekleştirilmiştir. Bu yıl “Zamansız” teması ile gerçekleştirilen yarışmada birincilik ödülünü  Mimar Sinan Üniversitesi’nden Amor Gariboviç kazanmıştır.

Derneğimizin devam eden önemli projelerinden diğeri ise üç yıldır Tekstil ve Konfeksiyon Tedarikçisi üyelerimizin katılımıyla gerçekleştirmekte olduğumuz “Ege Tekstil ve Konfeksiyon Tedarikçileri Buluşması” bu yıl 3 Mayıs tarihinde Hilton Otel’inde gerçekleştirilecektir. Üyelerimizin iş hacmini artırmak , bölgemize daha çok katma değer kazandırmak amacıyla tekstil ve konfeksiyon tedarikçileri ile üreticilerin bir araya geldiği etkinliğimize şimdiden tüm sektör temsilcilerimizi davet ediyoruz.

MILLFEST Moda Festivali Alaçatı etkinliğimiz , bu yıl da Alaçatı’da tasarımcıları ve moda severleri buluşturmaya devam edecektir.

Diğer taraftan, eğitim kurumları ile gençlerimizi sektöre kazandırmaya yönelik çalışmalarımız bu dönem de gelişerek devam edecektir.

Değerli üyelerimiz ve sektörümüz için yeni iş imkanları oluşturacak projeler geliştirecek olan Derneğimiz, sizlerden aldığı güç ile bu dönem de çalışmalarına devam edecektir.

Saygılarımla ,


Atınç ABAY
EGSD Yönetim Kurulu Başkanı

EGSD PORTAL ÜYE İLANLARI
MİNİ ANKET
IF Wedding Fashion Fuarı’da hangi pazarı hedefliyorsunuz?
Anket Sonuçları
© 2019 EGE GİYİM SANAYİCİLERİ DERNEĞİ
Tel: +90 (232) 446 46 93
Neo Tasarım Hizmetleri